..
Ósmy kontynent czyli rzecz o jaskiniach

13 | 10621
 
 
2013-05-06
Odsłon: 616
 

Spacer po Górach Bystrzyckich

Schronisko w tym terminie obchodziło pierwsze urodziny (oczywiście władzy nowej właścicielki Majki). W związku z okrągłą rocznicą zaplanowano wiele atrakcji. Wiodącym tematem urodzin była góra Nanga Parbat (8126 m) jeden z ośmiotysięczników w Himalajach. Prezentacje i filmy dotyczyły tej góry, ale nie tylko. 

W schronisku odbyła się również zbiórka pieniążków na kolejną próbę zdobycia zimą Nanga Parbat przez Marka Klonowskiego i Tomka Mackiewicza. Formy wsparcia były różne: opłata za noclegi (zabrakło miejsc w pokojach, goście dopisali), szarlotka (była bardzo smaczna i cieszyła się dużym wzięciem) oraz loteria w której każdy los wygrywał. 

Trasa naszej wycieczki do schroniska wiodła z Długopola Zdrój szlakiem czerwonym od stacji PKP przez miejscowość Ponikwa oraz Autostradę Sudecką. 
Trasa powrotna do Bystrzycy Kłodzkiej szlakiem zielonym Autostradą Sudecką, lasem i Bystrzycę Kłodzką.

Trasy krótkie z niewielką ilością stromych podejść - zejść, co bardzo sprzyjało schorowanym kolanom. Widoki bardzo ładne mimo niesprzyjającej aury – opady deszczu. W tej części Sudetów byłam po raz pierwszy, zapewne tu wrócę gdyż widać potencjał tego miejsca (schroniska jak i gór).

 

Uczestniczki:
                   Magdalena S.,
                   Aleksanda S.

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
ZAPISZ
 


Archiwum wpisów
 

Pn

Wt

Sr

Czw

Pt

So

Nd